házas hétvége jegyes hétvége

Jegyes hétvége volt Szeged-Szentmihályon

A Magyar Kurír katolikus hírportál számolt be arról, hogy jegyes hétvége volt plébániánkon. Íme:

Az esküvő egy nap, de a házasság egy életre szól – Jegyes hétvégét tartottak Szegeden

2019. április 10., szerda | 13:14

A fenti mottóval hirdette meg a Házas Hétvége mozgalom közössége a jegyes hétvége programot. Az április 5–7-ig Szeged-Szentmihályon megrendezett programra 13 fiatal pár jelentkezett az ország különböző településeiről.

A péntek délutántól vasárnap délutánig tartó, bentlakásos, intenzív hétvégén a Szendrényi és az Oszwald házaspárok, valamint Thorday Attila újszegedi plébános tanúságtevő bevezetői segítették a részt vevő fiatalokat kapcsolatuk megalapozásában és megerősítésében.

A program olyan témákat érintett, mint az önismeret, a nyílt párbeszéd, a férfi és női szerepek a házasságban, a gyermekáldás, a kommunikáció a családban, a kiengesztelődés, a házasság szentségi mivolta, a házasság mint a szeretet jele az Egyház és a világ számára.

A teljes cikk itt olvasható >>>