Szentmihályi nemzeti emlékhely kialakítása
Egyéb Hírfolyam

Felhívás nemzeti emlékhely létrehozására

Kedves Szentmihályiak! Tisztelt Látogató!

Közösségünk gyűjtést szervez egy, a szentmihályi templom előtti kiskertben létrehozandó nemzeti emlékhely kialakítására.

A Szent István királyunk által is használt, hazánk címerében is megjelenített kettős kereszt felállítását tervezzük, ami magyar népi motívumokat tartalmazó, fafaragással  díszített megjelenésével hozzájárulhatna ahhoz, hogy nemzeti ünnepeinket méltó helyen és körülmények között  ünnepelhessük meg.

A kereszt elkészítését Szekeres Zoltán szentmihályi fafaragó vállalta.

Szeretnénk, ha az emlékhely augusztus 20-ra, az Államalapítás és Szent István ünnepére elkészülne.

Az anyag és a munkadíj költsége összesen: 350 000 forint.

Az emlékhelyre készülő keresztről kaptunk egy vázlatrajzot, amit az alábbiakban közzéteszünk.

Aki szívügyének tekinti egy helyi, elsősorban az itt lakók nemzeti ünnepeinek helyt adó emlékhely kialakítását, és szívesen adományozna, vagy bővebb információt szeretne kapni ezzel kapcsolatban, kérjük vegye fel a kapcsolatot Fejes Ferenccel a +36 20 562-85-57-es telefonszámon, vagy személyesen a Hasító utca 6. szám alatt.